Balónová fiesta 2018

Balónová fiesta 2018
22. februára 2023 BAJAN Wordpress

Spiš bude lietať

Balóny zo Slovenska a strednej Európy sa v sobotu 28. septembra zúčastnili 1. ročníka Familia Fiesty na Spiši, ktorú organizovala nezisková organizácia Spolužite zrodené z minulosti.

Čo vám napadne keď sa povie Severný Spiš? Región známy svojimi historickými pamiatkami, prírodným bohatstvom, posadený medzi kopcami a dolinami. Kút Slovenska plný kotlín pričom jedna z nich – Ľubovnianska kotlina, sa stala miestom prvej balónovej fiesty na Spiši.

Oblohu nad bývalým kráľovským mestom Stará Ľubovňa zaplnili už v sobotu 28. septembra balóny rôznych veľkostí z rôznych miest a odštartovali tak prvý ročník balónovej fiesty v tomto regióne. V programe bol jeden hromadný let balónov v podvečerných hodinách o 17:00 pričom po zotmení a úspešnom pristátí prebiehalo pre divákov atraktívne nočné nafukovanie balónov.

Mesto Stará Ľubovňa sa pýši viacerými kultúrnymi pamiatkami, či už priamo v meste, alebo v jeho okolí. Takto si účastníci mohli vychutnať atraktívne lokality a nádherné prírodné scenérie z netradičnej vtáčej perspektívy. Či už to bol pohľad na historické centrum mesta s kostolom sv. Mikuláša, alebo jeden z najnavštevovanejších hradov na Slovensku – Ľubovniansky hrad, siluety našich najvyšších hôr, vrcholky Troch Korún Pieninského národného parku. To všetko sa návštevníkom odhalilo pri západe jesenného slnka.

Naša nezisková organizácia Spolužitie zrodené z minulosti, n.o. sa rozhodla usporiadať tento 1.ročník podujatia vďaka pozitívnym ohlasom balónového letu zamestnancov k 20. výročiu vzniku jednej z najväčších spoločnosti v Starej Ľubovni.